NSU-Prosjekter

Pølsa NSU Typ 110 prosjekt 2011-12

Her går det fremover, så følg med :-)

Bilens første eier var Bjørn Monsbakken og bilens andre eier blir forhåpentlig Øystein Pedersen. Bilen er en JAKTGRØNN TYP 110 1967.

Bilen skal restaureres 100% og planen er og bruke et år på prosjektet.

Som dere ser er bilen nesten ferdig strippet, men jeg skal høre med Bjørn om han noen bilder fra den rette tiden.

Bilen er nesten rustfri. Hadde det ikke vært for at bilen var fyllt med 2 søppelsekker med GLAVA isolasjon, så hadde den vært rustfri.
Det var dytta glava i alle kroker og kriker, så forrige eier må synes at bilen var veldig kald, eller om det skulle vært støyisolering?
Glavan var fortsatt fuktig når vi tok den ut. Kommer mer fra prosjektet etter hvert.

Nå er alle deler til forstilling og bakstilling ferdig galvanisert og pulverlakkert.

Muttere, skiver, bolter og støpedetaljer er gulkromatisert.

Fortsatt går det veldig bra med timeplanen.

Kommer tilbake med flere bilder fra karosseriarbeidet.

PolsaNSU-Typ110-1001
PolsaNSU-Typ110-1002
PolsaNSU-Typ110-1003
PolsaNSU-Typ110-1DSC00613
PolsaNSU-Typ110-1DSC00615
PolsaNSU-Typ110-1DSC00619
PolsaNSU-Typ110-1015
PolsaNSU-Typ110-1016
PolsaNSU-Typ110-1017
PolsaNSU-Typ110-1018
PolsaNSU-Typ110-1019
PolsaNSU-Typ110-1Dettebliretfintbagasjerom
PolsaNSU-Typ110-1Hererdetfinish
PolsaNSU-Typ110-1Hererkarosserietgrunnet
PolsaNSU-Typ110-1004
PolsaNSU-Typ110-1wwwnsuclubnorwayno
PolsaNSU-Typ110-1006
PolsaNSU-Typ110-1007
PolsaNSU-Typ110-1008
PolsaNSU-Typ110-1Bedreennny
PolsaNSU-Typ110-1wwwnsuclubnorwayno-2
PolsaNSU-Typ110-1wwwnsuclubnorwayno-3
PolsaNSU-Typ110-1wwwnsuclubnorwayno-4
PolsaNSU-Typ110-1Nydeliglakk
PolsaNSU-Typ110-1DSC01575
PolsaNSU-Typ110-12-5
PolsaNSU-Typ110-1DSC01576
PolsaNSU-Typ110-1DSC01580-1
PolsaNSU-Typ110-1DSC01585
PolsaNSU-Typ110-1DSC01586
PolsaNSU-Typ110-1wwwnsuclubnorwayno-6
PolsaNSU-Typ110-1wwwnsuclubnorwayno-5
PolsaNSU-Typ110-14
PolsaNSU-Typ110-15
PolsaNSU-Typ110-16
PolsaNSU-Typ110-11-6
PolsaNSU-Typ110-1DSC01579

Nå har vi begynt på interiøret. Forsetene står nå satt inn med syrefri vaselin, så de kommer det bilder av senere. 

Syrefri vaselin er noe av det beste og ikke minst skånsomt mot kunststoffer. Det får tilbake den gamle glansen i skyèn + litt til 
(se bilder). Det fine med vaselin er at fett løser opp det aller meste av møkk.Når dette har stått på en uke eller to (en har aldri dårlig tid 
når man restaurerer en bil)så tørker en av vaselinen og vasker med grønnsåpevann. 

 

PolsaNSU-Typ110-21-17
PolsaNSU-Typ110-22-14
PolsaNSU-Typ110-23-13
PolsaNSU-Typ110-24-12
PolsaNSU-Typ110-26-11
PolsaNSU-Typ110-27-9
PolsaNSU-Typ110-28-9
PolsaNSU-Typ110-21-17 PolsaNSU-Typ110-22-14 PolsaNSU-Typ110-23-13 PolsaNSU-Typ110-24-12 PolsaNSU-Typ110-26-11 PolsaNSU-Typ110-27-9 PolsaNSU-Typ110-28-9

Registrer din email for å motta nyhetsbrev:

  • Addresse: NSU-Club Norway
    Postboks 55, Bryn
    0611 Oslo
  • Telefon: 91358506 / 91163104
  • Email: post@nsuclubnorway.no
     
NYHETER

Referat fra årsmøtet 2019 finner dere på denne linken Treff-Messer-Utstillinger

Vi trenger frivillige til å hjelpe til med arrangementet Kaspers Minneløp på Slemmestad søndag 26. mai (flyttet fra lørdag)
Ring Vidar (916 95 767) hvis du vil bidra til et flott arrangement. Håper mange vil bidra:)
Nsu Club Norway har ansvaret for traseen
Kontakt med grunneier om feing av løype og rep av hull etc.
Rigging av løype lørdag morgen
Vakter under løpet

 

HUSK betaling årskontingent for 2019:)